Výbava pro miminko

Péřová peřinka a polštářek

Po porodu je miminko ve velice těžké situaci. Musí se přizpůsobit zcela jiným podmínkám, než jaké mělo ve vnitroděložním životě. Kromě laskavého a citlivého přístupu i kvalitní péče maminky mu v prvních hodinách života velice pomůže péřová peřinka (zavinovačka). Jedině ta přibližuje podmínky, které miminko zná z nitroděložního života, nejvěrněji. Nabízí mu pocit jistoty, bezpečí a stálého tepla i symetrické, měkké a pohodlné prostředí, do kterého se může rovnoměrně propadnout jako do měkkého pelíšku.   

Schoulená poloha dítěte ve stabilně teplé a pohodlné peřince je ideální relaxační a rehabilitační prostředí pro plačtivé a zvýšeně dráždivé děti, kojence se zvýšeným svalovým napětím, děti trpící plynatostí a bolestmi bříška i novorozence, kteří prošli těžkým porodem.

Péřová peřinka a polštářek pomáhá novorozenci brzy se uvolnit, získat důvěru a najít rovnováhu. Velmi úspěšně odbourává riziko upřednostňování otočení hlavičky dítěte k jedné straně i symetrického či asymetrického oploštění záhlaví. Péřovou zavinovačku nedokáže nahradit žádný jiný materiál.

Molitanová podložka

Kvalitní pohybový vývoj zdravého dítěte ovlivňují především tři podmínky: správná a symetrická manipulace s dítětem, podmínky k odpočinku a ke spánku a podmínky k aktivnímu pohybu v poloze na zádech i v poloze na bříšku. Aby se mohlo miminko co nejvíce rozvíjet, dopřáváme mu pobyt ve volném prostoru na pevném podkladu, na dece položené na zemi. Pouze v nezbytných případech ho ukládáme do lehátka či autosedačky. V průběhu dne s miminkem pravidelně cíleně "cvičíme", čímž ho všestranně rozvíjíme a pomáháme mu ve správném vývoji. K tomuto účelu je nejvhodnější molitanová podložka obalená igelitem, umístěná na pevném základu. Miminko svlékáme pouze do pleny, to mu umožní pohybovat se v plném rozsahu. V poloze na bříšku má pak zcela nahé nejlepší možnost trénování kvalitního vzpřimování. Molitanová podložka je omyvatelná, velice snadno se udržuje. Je vhodná i na přebalování a při koupání. Využije se minimálně po celý první rok miminka. Rozměry cca 100 x 65 x 1cm.